YÖS Kursu Eğitim İçeriği 
 
420 saat  Eğitim

120 saat Soru Çözümü ve Genel Tekrar

İçerik: Matematik, Geometri, IQ ,Türkçe 

Kurs boyunca konu tarama, kavrama, tamamlama ve genel tekrar, 

Ayda 1 kez, son ay ise 3 kez genel deneme sınavı yapılacaktır.

 Matematik 1 Modülü 

 Matematik 2 Modülü 

 IQ Modülü 

 Geometri Modülü 

 Türkçe  

 Soru Çözümü ve Genel Tekrar

  Eğitimi Takvimini görmek için tıklayınız 

Yurt Dışından Gelecek Öğrenciler için bilgi : 

Temel Akademi  YÖS Sınavı Hazırlık Kurslarına katılmak için yurt dışından Türkiye'ye gelecek öğrencilerimiz, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan "Kabul Mektubu" (Acceptance ) kayıt kabul belgesi ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye'ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra oturma izni alabilmektedirler.

Temel Akademi Yabancılar için Türkçe Kursumuz  hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen www.maltepeturkcekursu.com  ziyaret ediniz.

Öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için Yabancılar için Türkçe gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.

Kurslarımıza yurt dışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yerinizi  ayırtmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Gruplarımıza olan yoğun talepten kaynaklı olarak, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır.

Yabancılar için Türkçe Kursumuz  hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen www.maltepeturkcekursu.com  ziyaret ediniz.

Temel Akademi Maltepe YÖS Kursu   

   www.maltepeyoskursu.com

             Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece gruplar açılır.

Tüm gruplarımızın hazırlık programları 18 Nisan 2019 tarihine kadar sürmektedir.

 

Konuların bitiminden sonraki süreçte konu tekrar dersleri yapılır, belli aralıklarla uygulanan konu tekrar testleri veya sınavlarıyla öğrencilerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanır.

Yabancı uyruklu Kayıt yaptıracak öğrencilerden 21adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.

(YÖS ) Yabancı Öğrenci Sınavı ile Üniversitelere kabul şartları:

a) Lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla;

 

1) Yabancı uyruklu olanların,

2) Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının Türk Vatandaşlığı Kanunu uyarınca aldığı Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerin, (5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 7. Maddesinde “(1) Türkiye içinde veya dışında Türk vatandaşı ana veya babadan evlilik birliği içinde doğan çocuk Türk vatandaşıdır.” hükmü bulunmakta olup, yurt dışından kabul kontenjanlarına başvuracak adayların Türk Vatandaşlığı Kanunu’nu incelemelerinde yarar bulunmaktadır.)

 

3) Yabancı uyruklu iken sonradan kazanılan vatandaşlık ile TC vatandaşlığına geçenlerin / bu durumdaki çift uyrukluların

 

*4)

 a) 01/02/2013 tarihinden önce yurtdışında ortaöğretime devam eden TC uyruklu öğrencilerden ise ortaöğretiminin (lise) son üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların (ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki MEB nezdinde açılmış olan Türk okullarında tamamlayanlar dahil) yurt dışından öğrenci kabul kontenjanlarına başvuru yapabileceğine”

 b) 01/02/2013 tarihinden sonra yurt dışında ortaöğretime başlayan adayların yurt dışından kabul kontenjanlarına ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların (ortaöğretiminin (lise) tamamını KKTC dışında yabancı bir ülkedeki MEB nezdinde açılmış olan Türk okullarında tamamlayanlar dahil) başvuru yapabilmelerine,

 

5) KKTC uyruklu olup; KKTC’de ikamet eden ve KKTC’de ortaöğrenimini (lise) tamamlayan GCEAL sınav sonuçlarına sahip olanlar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alarak GCE AL sınav sonuçlarına sahip olan veya sahip olacakların, başvurularının kabul edilmesi,

 

 b) Adaylardan

 1) T.C. uyruklu olup ortaöğreniminin (lise) tamamını Türkiye’de veya KKTC’de tamamlayanların,

 

 2) K.K.T.C. uyruklu olanların (ortaöğreniminin tamamını (lise) K.K.T.C liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alarak GCE AL sınav sonuçlarına sahip olan veya sahip olacaklar hariç),

 

 *3) a maddesinin 2 numaralı bendinde tanımlanan doğumla ilk uyruğu T.C. olan çift uyrukluların, (a maddesinin 4 numaralı bendindeki şartları sağlayanlar hariç)

 

 4) Uyruğundan birisi K.K.T.C. olan çift uyrukluların (ortaöğreniminin (lise) tamamını KKTC liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar ile 2005-2010 tarihleri arasında diğer ülkelerdeki kolej ve liselere kayıt yaptırıp eğitim alarak GCE AL sınav sonuçlarına sahip olan veya sahip olacaklar hariç),

 

 5) Türkiye’deki büyükelçilikler bünyesinde bulunan okullar ile Türkiye’de bulunan yabancı liselerde öğrenimlerini gören T.C uyruklu olan veya a maddesinin 2 numaralı bendinde tanımlanan doğumla ilk uyruğu T.C olan çift uyrukluların başvurularının kabul edilmemesi,

Temel Akademi

YÖS Sınavı Hazırlık Kursu

Yabancılara Türkçe Kursu

Altayçeşme Çağlayan Sk No:1 Kat :4 No:26 Maltepe / İstanbul

Adres Tarifi : Maltepe Merkez Cami Karşısı YKB Bankası Üstü 4. Kat. 

0546 457 00 82

0216 457 00 82